Režim otima od najugroženijih
Bezobrazno: Vlada Srpske uzima od najugroženijih… Vlada nastavlja da uzima od najugroženijih, pravdajući takve postupke teškom situacijom koja je izazvana virusom korona. Prvobitnim budžetom za tekuću godinu predviđeno je po 300.000 KM za boračke kategorije, porodice poginulih, ratne vojne invalide i penzionere. Rebalansom, ti iznosi su sklonjeni iz redovnog budžeta, što je naišlo na osudu, kako građana, tako i opozicije. Posljedice pada prihoda u budžetu već se osjete. Osjetila su to udruženja, a Vlada Srpske smanjila je i izdvajanja za rad svih predstavništava Republike Srpske u inostranstvu. Međutim, ni…
Read More